Kliknij w wybrane łowisko, aby zobaczyć szczegółowy opis

Łowisko Gajdowe prowadzone jest przez karpiarza z długoletnim doświadczeniem Pana Jacka Ożarowskiego. Będąc choć raz nad tą przepiękną i urokliwą wodą długo zostaniemy pod jej wrażaniem i z pewnością odwiedzimy ją ponownie.

Łowisko położone jest w województwie Opolskim, w odległości niespełna 8 kilometrów od Strzelców Opolskich w miejscowości Centawa na terenie nadleśnictwa Rudziniec. Jadąc autostradą A4 zjeżdżamy zjazdem nr 88 na Strzelce Opolskie, później na rondzie kierujemy się na Bytom i po kilku kilometrach dojeżdżamy do miejscowości Błotnica Strzelecka, w której odbijamy w prawo na Centawę. Szukając tablicy, która znajduje się przy głównej drodze, odbijamy w lewo i już po kilkuset metrach jesteśmy na miejscu.

Łowisko Gajdowe to 8,5 hektarowa woda, która dzięki swojej różnorodności ukształtowania terenu usatysfakcjonuje każdego karpiarza. Głębokość zbiornika kształtuje się od 80 cm w przepięknej, mocno porośniętej trzcinami zatoce, do 2,5 m po drugiej stronie zbiornika w okolicach dwóch mnichów.

We wspomnianej wcześniej zatoce, a raczej w jej porośniętej i niedostępnej części znajdują się źródła, które dostarczają do zbiornika czystą i świeżą wodę przez cały rok. Kilka dodatkowych źródeł znajduje się w jego środkowej części, przez co woda stwarza rybom bardzo dobre warunki nawet w upalne lato.

Niewątpliwego uroku dodają wodzie dwie wyspy, które oprócz walorów wizualnych uatrakcyjniają zbiornik pod kontem dobrych miejscówek. Dno łowiska jest dość miękkie, ale nie pozbawione blatów z twardszymi częściami. W okolicach drugiego brzegu i wspomnianych wcześniej wysp jest twardo i pewnie również dlatego te właśnie miejsca są najbardziej obławiane.

Na uwagę zasługują również stanowiska znajdujące się bezpośrednio w okolicy mnichów, które również dają wędkarzom bardzo dobre wyniki. Warto wspomnieć, że łowiąc na „mnichach” możemy liczyć na dodatkowe atrakcje w postaci przyłowu jesiotrów, które mimo zaledwie kilkunastu sztuk tego gatunku dość często są poławiane właśnie w tym rejonie. Karpie i amury to oczywiście gatunki dominujące w zbiorniku. Ich populacja szacowana jest przez właściciela na około 7 ton, z czego w głównej mierze dominuje karp. Najwięcej jest sztuk w przedziale wagowym od 6 do 9 kg, sporo jest ryb o wadze od 10 do 14 kg, około 40 sztuk pomiędzy 15 – 18 kg oraz kilka sztuk powyżej 20 kg. Aktualny rekord łowiska to karp złowiony o wadze 22,4 kg, ale niektórzy sądzą, że ta stara i od bardzo dawna zarybiana woda może ukrywać jeszcze większe osobniki.

Nad wodą znajduje się 16 stanowisk wykonanych w iście angielskim stylu. Jest więc odpowiednio zrobione zejście do wody zabezpieczone balami z drewna, a całość została wysypana żwirkiem. Wszystkie stanowiska zostały wyposażone w bardzo wygodne drewniane domki, w których znajdują się 3 miejsca do spania (łóżka piętrowe), lodówka, mikrofalówka i czajnik elektryczny oraz ogrzewanie lub w drewniane wiaty, w których spokojnie zmieszczą się dwa wędkarskie łóżka i np. stolik. Resztę naszych karpiowych klamotów możemy trzymać w samochodzie, którym podjeżdżamy bezpośrednio pod stanowisko.

Dla osób szukających wygodniejszego wypoczynku istnieje możliwość wypożyczenia przyczep kempingowych. Bezpośrednie umiejscowienie w lesie, w którym jest mnóstwo ścieżek rowerowych dodatkowo uatrakcyjnia taki pobyt.

Na terenie łowiska znajduje się oczywiście łazienka z prysznicem, kilka toi-toi, oraz rybaczówka. Wszystkie stanowiska na łowisku wyposażone są w energię elektryczną.

Istnieje również możliwość zamówienie obiadów na podstawie menu, które aktualizowane jest co tydzień. Są one dostarczane bezpośrednio na stanowisko (szczegóły na stronie głównej).

Zdjęcia łowiska

Domki

Na kilku stanowiskach zostały wybudowane domki drewniane, które można sobie wynająć w czasie pobytu na łowisku. Są one dostępne dla stanowisk:1, 6 i 7, 8 i 9, 10 i 11, 12 i 13 i 14, 15 i 16.

Wszystkie domki wyposażone są w:

– trzy lub cztery miejsca do spania (łóżka piętrowe)
– energię elektryczną
– czajnik bezprzewodowy
– chłodziarkę z zamrażalnikiem
– mikrofalówkę

Szczegółowe zdjęcia poszczególnych domków dostępne są po kliknięciu w odpowiednie stanowisku na mapce na górze strony.

Przyczepy

Posiadamy do wynajęcia przyczepę kempingową sześcioosobową, która może zostać dostarczona tylko na stanowiska od 5 do 16.

Wiaty

Na stanowiskach 2, 3, 4, 5 i 14 znajdują drewniane wiaty, które spokojnie mogą zastąpić wędkarzom schronienie zamiast namiotu.

W każdej wiacie znajduję się stół, gniazdko do ładowania akumulatorów lub telefonu oraz oświetlenie wewnętrzne.

Zaplecze socjalne

Przy stanowiskach nr 2, 5, 10, 12 i 15 znajdują się toalety, w postaci klasycznych toi-toi.

Do dyspozycji wędkarzy przygotowany został również prysznic z ciepłą wodą, z którego korzystać można przez cały rok.